Otázky a odpovědi aneb FAQ

Proč potřebuji, aby se o mé stránky někdo staral? (Správa webových stránek)

Stránky potřebují pravidelné aktualizace.

Moderní weby často běží na redakčním systému. Nejvíce rozšířený je z nich WordPress, který používáme i v našem případě. Je zde spousta tzv. pluginů (doplňků, které přidávají webovým stránkám nové funkce, jak například překlad webu, skladový systém, chat atd.). Na tyto pluginy vycházejí pravidelné aktualizace, které je třeba provádět jak už z důvodu bezpečnosti, tak z důvodu nových funkcí. Aktualizovat se musí samozřejmě i samotný WordPress, který dostává taktéž důležité bezpečnostní aktualizace.

Pravidelná kontrola stránek proti chybám

Obecně na stránkách se nachází mnoho skrytých, nebo viditelných chyb, které můžou vznikat už jak při samotné tvorbě a neodhalila je finální kontrola, nebo můžou vzniknout v průběhu času. Úkolem je tyto chyby vyhledávat a opravovat je, nejlépe aniž by si toho návštěvník, zákazník stihl všimnout.

Online monitoring stavu stránek

Je důležité, aby stránky byly neustále online (k dispozici na internetu). Může se stát, že stránky budou mít výpadek a v této době nejsou dostupné na internetu. Návštěvník se tedy na stránky nedostane a neuvidí je. Čím dříve se na to příjde, tím lépe. Mám tedy nastaven monitoring na vaši stránku a případě, že není dostupná, tak o tom vím a řeším to s třetí stranou (poskytovatel u kterého stránky běží na serveru).

Možnost úprav na stránkách

Pokud budete chtít pozměnit texty na stránkách, ceny, obrázky u vašich produktů atd. Stačí se mě kontaktovat a domluvíme se na úpravě v rámci měsíční správy stránek. Mějte pochopení, že větší úpravy už jsou zpoplatněny v rámci hodinové sazby.

+ Technické úkony, které se musejí pravidelně provádět, aby web fungoval tak jak má.

Vysvětlivky pojmů

Co je to responzivní web?

Responzivní web je webová stránka taková, která se dokáže přizpůsobit téměr jakékoliv obrazovce, jakémukoliv mobilnímu zařízení (mobilní telefony, tablety, dokonce i hodinky). Je velmi důležité, né-li nezbytné, aby webová stránka v dnešní době byla responzivní, protože statisticky si vaši stránku prohlíží více lidí na mobilním zařízení, než na klasickém PC/notebooku.

Co je to HTTPS? Potřebuji to?

HTTPS zajišťuje chráněný přístup na Vaši stránku. Zajišťuje maximální důvěryhodnost přenášených dat. Důležité také je, že vyhledávač Google zvýhodňuje stránky zabezpečené HTTPS před ostatními. U takto zabezpečených stránek se nebude uživateli zobrazovat v levém horním rohu, tam kde zadáváme adresu stránky, upozornění o nezabezpečeném webu.

Co je to doména / hosting?

Doména je název stránky, který ji identifikuje. Funguje také jako adresa stránky, tu zadáváme do prohlížeče, když se na stránku chceme dostat, např. (www.ondrej-hlavac.cz). Hosting je pronájem místa, kde Vaše webové stránky běží a mají zde uložené soubory. Když máte na webové stránce obrázek, je uložen právě zde.

Co je to SEO optimalizace?

SEO neboli Search Engine Optimization je optimalizace webové stránky pro vyhledávače. Úkolem této metody je umožnit vyhledávači, aby vás návštěvník, nebo zákazník co nejlépe našel, když zadá do vyhledávače klíčová slova, podle kterých by právě Vás měl najít. Webové stránky je potřeba upravovat a přizpůsobovat obsah, aby byly stránky co možná nejvýše ve výsledcích vyhledávání.

Chci se zeptat

V případě, že Vám není něco jasné a nenalezli jste to ve FAQ, nebojte se mě kontaktovat.

14 + 1 =